نصرالله: فلسطین از دریا تا رود باید به طور کامل به صاحبان واقعی آن بازگردد+فیلم

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس تاکید کرد فلسطین از دریا تا رود باید به طور کامل به صاحبان واقعی آن بازگردد.

خبرگزاری فارس: نصرالله: فلسطین از دریا تا رود باید به طور کامل به صاحبان واقعی آن بازگردد+فیلم

، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان که در یکی از معدود حضورهای خود در  میان مردم به سخنرانی پرداخت به موضوع روز قدس پرداخت.

وی در این سخنرانی گفت: در هفتم آگوست سال 1979 میلادی و در ماه‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی بیانیه‌ای را صادر کرد و در آن از تمامی ملت‌ها به خصوص مسلمانان خواست تا جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس بنامند.

وی ادامه داد: این دعوت را که بعد از وفت امام خمینی، امام سید علی خامنه‌ای بر ادامه آن تاکید کرد با هدف تذکر دادن موضوع قدس و فلسطین و عدم فراموشی آن است.

سید حسن نصرالله گفت: امروز و در 2 آگوست 2013 به احیا و بزرگداشت روز قدس بسیار بیشتر احتیاج داریم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: فلسطین باید به طور کامل به صاحبان اصلی آن واگذار شود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: امام خمینی (ره) اسرائیل را توصیف واقعی کردند که آن را غده سرطانی نامید و این وجود سرطانی است و همانطور که می دانید سرطان گسترش می یابد و تنها راه آن ریشه کن کردن آن است.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: کشورهای عربی ملیاردها دلار در جنگ علیه ایران هزینه کردند که اگر یک پنجم یا دهم آن را برای آزادی فلسطین اختصاص می دادند، فلسطین آزاد شده بود.‬

وی ادامه داد: باید تاکید کرد که فلسطین همه فلسطین از دریا تا رود است که باید به طور کامل به اصحاب حقیقی آن بازگردد و هیچ کس نمی تواند از یک وجب از خاک و آب یا نفت آن دست بکشد.

وی با اشاره به ایجاد ایران هراسی و معرفی کردن ایران به عنوان دشمن از سوی برخی از مغرضان و کشورهای منطقه از طریق مطبوعات و شبکه های تلویزیونی و استفاده از الفاضی نظیر مجوس و فارس ها و گسترش تشییع گفت: برخی کشورها تلاش می کنند که ایران را به جای اسرائیل دشمن معرفی کنند.‬

مقام ارشد حزب الله تاکید کرد: زمان برای ملت های منطقه فرا نرسیده که بدانند که چه کسانی می خواهند کشورها و ملت های آنها را ویران کند.

نصرالله گفت: هرکسی که گروههای تفکیری را در سطح جهان عرب حمایت می‌کند، مسئولیت مشکلات و ویرانی حاصل برعهده اوست.

وی خواهان گفت‌وگوی سیاسی داخلی در کشورهای منطقه از جمله مصر و تونس و لبنان و پاکستان برای حل مسائل و توقف خونریزی شد.‬

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: منطقه ما با خطرناکترین طرح درحال جاضر روبرو است و علما و حکماء در هر کشوری مسئول هستند و باید تلاش های همگان در همه کشورها برای مقابله با این طرح خرابکارانه زیاد شود و امت و ملت ها و نخبگان ما قادر هستند به اذن خاواند با این طرح مقابله کند و این طرح شکست خواهد خورد.


 

سید حسن نصرالله تاکید کرد: در روز قدس باید تشکر فراوان از جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه به خاطر همه آنچه برای مسئله فلسطین وقدس و جنبش های مقاومت و فلسطین ارایه کردند، داشته باشیم که باعث وارد شدن بیشترین شکست به دشمن و این طرح شده است. ما در حزب الله مقاومت بیدار و آماده حفاظت از ملت خود و مقابله با همه طمع ورزیهای دشمن در کنار ارتش ملی خواهیم بود و در کنار ارتش لبنان خواهیم بود و به رهبران و افسران آن و شهدای آن و مجروحان آن درود می فرستیم.‬

‫وی تصریح کرد: ما باید یاد و خاطره امام موسی صدر را در روز قدس زنده کنیم و مسئولان جدید لیبی مسئولیت کامل درخصوص این مسئله دارند.‬